Strona używa plików cookies więcej

Nauka / Pomagamy!

#krewdlaKaroliny

Niesie pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Teraz ona sama znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Stan 32-letniej Karoliny z Wrocławia, która jest po przeszczepie szpiku, wymaga codziennych transfuzji krwi lub jej składników, dlatego ruszyła akcja oddawania krwi – #krewdlaKaroliny – ze wskazaniem jej nazwiska.

Karolina Maksimowska, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, na co dzień pomaga ciężko chorym pacjentom jako neurologopeda we wrocławskim Szpitalu Wojskowym przy ul. Weigla. Ma 2,5-letniego synka Aleksego, którego nazwała na cześć wyjątkowego bohatera, godnego naśladowania za patriotyzm i poświęcenie, Aleksego Dawidowskiego z książki „Kamienie Na Szaniec”.

Pracownicy Uniwersytetu i jej bliscy mówią o niej krótko – życzliwa, przyjazna, mądra, dobroczynna kobieta. Pomocną dłoń potwierdzają również organizacje charytatywne, w których udzielała się od lat: DKMS, świetlica środowiskowa „Polanka” czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla której zebrała niebagatelną kwotę 7051.08 zł w 2018 roku i odebrała nagrodę Najlepszej Wolontariuszki z dedykacją od Jurka Owsiaka.

Dziś Karolina, Rodzina, bliscy znajomi, wrocławianie proszą o braterski czyn ludzi dobrej woli, bo życiodajnej krwi wciąż brakuje. Chłoniak – złośliwy nowotwór zniszczył jej organizm. Niedawno nadzieja powróciła: znalazł się dawca szpiku, dzięki któremu wykonano transplantację. Szybko okazało się jednak, że po przeszczepie doszło do komplikacji.

Nieważne jaką masz grupę krwi i nieważne, gdzie mieszkasz, bo czerwone kropelki dotrą do Karoliny – człowieka, który dzięki Tobie może dalej wychodzić z sercem na dłoni.

Jak pomóc Karolinie?

Wystarczy oddać krew.

Donacja dla: Karolina Maksimowska Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku ul. Grabiszyńska 105 53-439 Wrocław

Dziękujemy w imieniu Karoliny!

pani Karolina

Dodane przez: Agata Mitek

8 lut 2022

ostatnia modyfikacja: 8 lut 2022