Strona używa plików cookies więcej

Mens sana in corpore sano, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch! I tak od ponad stu lat, bo Akademicki Związek Sportowy działa na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku akademickim od 1909 r. Sport na Uniwersytecie Wrocławskim jest równie ważny jak nauka. Świadczy o tym stojący na dziedzińcu uczelni szermierz oraz bardzo dobre miejsca naszych studentów w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej i Akademickich Mistrzostwach Polski!

Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego mają do wyboru ponad 30 różnych form ruchu w ramach zajęć z wychowania fizycznego oraz 26 sekcji sportowych, w których aktywni studenci mogą działać już od pierwszego roku studiów.

Uniwersyteccy sportowcy tworzą sekcje: Badmintona, Brydża, E-Sportu, Jeździectwa, Kolarstwa, Korfballu, Koszykówki, Lekkiej Atletyki, Narciarstwa i Snowboardu, Piłki Nożnej, Piłki Ręcznej, Piłki Siatkowej, Pływania, Strzelectwa, Szachów, Szermierki, Tenisa, Tenisa Stołowego, Trójboju Siłowego, Unihokeja, Wioślarstwa, Wspinaczki Sportowej oraz Żeglarstwa. Jeśli nie ma tu waszego sportu, a chcielibyście go rozwijać w środowisku akademickim – koniecznie dajcie nam znać! Organizacją studencką zrzeszającą sportowców na naszej uczelni jest Klub Uczelniany AZS UWr, który pomoże Wam odnaleźć się w strukturze sportu na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jeśli szukacie informacji dotyczących zajęć wychowania fizycznego oraz planów zajęć – zajrzyjcie do poniższych zakładek. Zajęcia WF-u i regularne treningi sekcji organizowane są przez Uniwersyteckie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Plany zajęć są widoczne w USOSweb, a zapisy odbywają się przez System Zapisów.

 
S
Sekcje sportowe
 
Z
Zajęcia dydaktyczne WF
 
R
Regulaminy
 
K
Kontakt