Strona używa plików cookies więcej

Kandydaci / Pomagamy! / Studenci / Wydarzenia

Pomogliście rodzinie Patrycji. Ponad 250.000 zebrane!

Patrycja Twardowska, 30-letnia pracowniczka naszego Uniwersytetu, laborantka w Pracowniach Studenckich Chemii Analitycznej i Podstaw Chemii na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego 10 kwietnia zmarła z powodu zakażenia Covid-19. Będąc już pod respiratorem i w śpiączce, miesiąc przed planowanym terminem porodu, Patrycja urodziła swoją drugą córkę Idę. Niestety nie było Jej dane przytulić Idy… W domu została starsza, dwuletnia córka Róża oraz mąż pani Patrycji, Bartek. Patrycja była niesamowicie otwartą, pełną energii, zawsze optymistycznie nastawioną do świata, niezwykle lubianą osobą, a Jej koledzy z pracy postanowili zorganizować zbiórkę funduszy, które przekazane zostaną rodzinie Patrycji – Jej mąż wskutek splotu okoliczności został praktycznie bez źródeł dochodu. Dzięki akcji którą przeprowadzili koledzy z Wydziału Chemii – udało się zebrać ponad 250.000 złotych w czasie 10 dni zbiórki w serwisie Pomagam.pl! Liczyła się każda złotówka!

Tu znajdziecie dowód Waszego wieeelkiego serca.

„Patka była wspaniałą koleżanką, bardzo dobrym pracownikiem oraz – co chyba najważniejsze – uroczym, dobrym człowiekiem. Zapamiętamy Ją jako wulkan energii, pełną sympatii dla ludzi i optymizmu. Dlatego chcieliśmy Jej rodzinie pomóc, organizując zbiórkę na pomagam.pl. Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie nieocenioną pomocą dla Bartka, Róży i Idy! Oczywiście Bartek – mąż Patki – zgodził się na tę zbiórkę” – pisały koleżanki i koledzy na stronie zbiórki w serwisie Pomagam.pl.

Jak napisali organizatorzy zbiórki Ania Iwanowska, Elżbieta Martyna i Jacek Gliński do wszystkich darczyńców, a szczególnie do pracowników i studentów Wydziału Chemii:

„Zakończyliśmy zbiórkę dla rodziny naszej śp. Patrycji Twardowskiej. Wasze zaangażowanie w tę sprawę było po prostu niesamowite! Efektem jest kwota 233307,42 zł zebranych na koncie „pomagam.pl/dla_patrycji” (portal z zebranych 250.000 zł kilka procent serwis pomagam.pl zabiera na swoje utrzymanie i promocję zbiórek). Plus równie wyjątkowa kwota 15.730 zł będąca rezultatem bezpośredniej zbiórki na Wydziale Chemii. Trzeba jednak podkreślić, że w tę akcję zaangażował się właściwie cały nasz Uniwersytet, w tym zwłaszcza jego władze i administracja, za co serdecznie dziękujemy.

Myślę, że te pieniądze to solidna podstawa egzystencji i możliwość dana p. Bartkowi, żeby stanął na własne nogi bez obaw o najbliższą przyszłość.

Dodamy jeszcze, że przyjaciółki Patrycji wciąż znajdują nowe sposoby pomocy: od doraźnej opieki nad córeczkami, poprzez poszukiwanie mleka kobiecego dla malutkiej Idy, aż po pomoc psychologiczną itp.

Ta niespotykana solidarność i empatia świadczy jak najlepiej o naszej uczelnianej społeczności.

Dziękujemy z całego serca!

Wspomnienie o pani Patrycji można przeczytać na stronie Wydziału Chemii.

Rodzinie i bliskim pani Patrycji składamy wyrazy najgłębszego współczucia. 

Dodane przez: Agata Sałamaj

15 kw. 2021

ostatnia modyfikacja: 25 kw. 2021