Strona używa plików cookies więcej

Na Uniwersytet Wrocławski zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców. Większość wydziałów naszej uczelni przygotowuje wykłady popularnonaukowe z obszaru nauk przyrodniczych, ścisłych i technicznych, prawnych i społecznych, humanistycznych i filologicznych. Na zajęciach z biochemii gimnazjaliści poznają tajniki pracy w laboratorium, w uniwersyteckim Muzeum Człowieka dowiadują się, jak zbudowany jest ludzki szkielet i skąd we Wrocławiu wzięła się egipska mumia, a w stacji ekologicznej „Storczyk” na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego biorą udział w zajęciach z biologii, geografii i metrologii.

Wielką popularnością cieszą się kursy, przygotowujące do matury z poszczególnych przedmiotów, np. z chemii i biologii, które są prowadzone przez nauczycieli akademickich i trwają jeden lub dwa semestry.

Kultowe stały się spotkania u astronomów, w trakcie których, w Instytucie Astronomicznym, można obejrzeć niebo za pomocą refraktora Clarka-Repsolda. Nauczyciele akademiccy oswajają również młodzież z matematyką. Na Wrocławskich Spotkaniach Matematycznych szybko okazuje się, że matematyka wcale nie jest taka straszna!

Dzieci mają również okazję wziąć udział w szerokiej ofercie zajęć, jakie nasza uczelnia proponuje w trakcie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Kiermasz fizyczny, samodzielnie przeprowadzane doświadczenia chemiczne i maraton matematyczny sprawiają, ze młodzi uczestnicy tych zajęć po kilku latach wracają na Uniwersytet Wrocławski już jako nasi studenci.

Fot. woodleywonderworks/Flickr/CC BY 2.0